متن سربرگ خود را وارد کنید

درباره ما

گروه گسترش نفت و گاز پارسیان (سهامی عام) در هشتم مرداد ماه 1386، با نام اولیه شرکت توسعه الوند غدیر به صورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت­ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید و در بهمن ماه 1389 به شرکت ” گروه گسترش نفت و گاز پارسیان (سهامی خاص)” تغییر نام یافت، همچنین در تاریخ 16/09/1390 با هدف توسعه فعالیت­ها، نام شرکت به ” گروه گسترش نفت و گاز پارسیان (سهامی عام)” تغییر یافته و عملاً با پذیرش این شرکت در بورس اوراق بهادار تهران، سهام این شرکت در مورخ 26/11/1390 در بورس تهران عرضه شد. سرمایه ثبت شده این شرکت در حال حاضر معادل 000ر15 میلیارد ریال بوده و تشریفات قانونی افزایش آن تا 000ر30 میلیارد ریال در دست اقدام است.

حوزه فعالیت

در حال حاضر با توسعه روزافزون این گروه، حوزه فعالیت­های آن نیز گسترش یافته، بگونه­ای که مجموعه شرکت­های تحت پوشش آن طیف وسیعی از محصولات اولیه، واسطه­ای و نهایی حوزه پتروشیمی و پالایشگاهی را در بر می­گیرد. در حال حاضر انحصار تولید سالانه 000ر845ر3 تن اوره، 000ر480ر2 تن آمونیاک، 000ر380ر3 تن متانول در حوزه پتروشیمی و تولید بیش از 000ر462ر9 تن انواع فرآورده­های پالایشگاهی در اختیار این گروه قرار دارد. امروزه گروه گسترش نفت و گاز پارسیان علاوه بر محصولات عمده و استراتژیک پتروشیمی و فرآورده­های نفتی، گستره فعالیت­های خود را در حوزه انرژی، ساخت و مهندسی صنایع نفت، حمل و نقل ریلی و همچنین بازرگانی محصولات پتروپالایشی نیز گسترش داده است و به این ترتیب می­رود تا چرخه کامل تولید در این حوزه­ها را از ابتدا تا انتها تحت مدیریت خود درآورد.

جوایز متعدد

کسب رتبه پنجم فروش کشور در سال 1399 در همایش شرکت های صنعتی

اولین هلدینگ پتروپالایشی کشور

اولین صادره کننده اوره

مدیریت 22% نفت خام کشور

در اختیار داشتن مدیریت 22% ظرفیت فرآورش نفت خام کشور.

گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با در اختیار داشتن سهام کنترلی برخی از بزرگترین شرکت­ های پتروشیمی و پالایشگاهی کشور جایگاه منحصر به فردی را در صنعت نفت و پتروشیمی کشور برای خود کسب نموده، کسب عنوان هشتاد و سومین شرکت برتر پتروشیمیایی در سطح جهان و پنجمین شرکت برتر پتروشیمیایی در سطح خاورمیانه و افریقا مهر تاییدی است بر این مدعا. همچنین این هلدینگ توانسته است به تعاملات سازنده و کار آمدی با ارکان حاکمیتی و اجرایی این صنایع اعم از سرمایه گذاران و دستگاه­هاي دولتي و غير دولتي مرتبط دست يابد. ازهمین رو در تنظيم سياست­ها و تصميم سازي­هاي كلان اين حوزه­ها و ترسيم چشم انداز آن نیز ایفاگر نقش مهمی است. بعلاوه، حضور این گروه در بازار سرمایه کشور بر شفافیت و اعتبار هرچه بیشتر آن افزوده است.