آیین  کلنگ زنی کارخانه تولید کیسه های پروپیلن در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با ظرفیت اولیه سالانه  ۷ هزار و ۵۰۰ تن کیسه های پروپیلن ( لمینت و دو لایه ) و اشتغال زایی مستقیم برای بیش از ۳۰۰ نفر  با حضور استاندار فارس ، مدیر عامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر و مدیر عامل شرکت پتروشیمی شیراز ، در شهرک بزرگ صنعتی شیراز در زمینی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال با استفاده از منابع داخلی گروه گسترش  نفت و گاز پارسیان برگزار شد .

دکتر وحید محمودی، مدیر عامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان  نیز با اشاره به اینکه این اقدام افتخار بزرگی برای استان فارس محسوب می شود و گامی جهت توسعه استان و سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای استان خواهد بود ، ابراز کرد: با افتتاح این کارخانه ضمن اینکه از خروج سرمایه از استان جلوگیری می شود نیازهای پتروشیمی شیراز نیز تامین خواهد شد .

محمودی با اشاره به اینکه در این کارخانه  بیش از هزار و ۴۰۰ تن پلی اتیلن شرکت پتروشیمی شیراز تامین می شود ، خاطرنشان کرد : شرکت پتروشیمی کرمانشاه و سایر شرکت های زیر مجموعه از جمله پالایشگاه شیراز می توانند بخشی از نیازهای خود را تهیه کنند . ازین رو پشنهاد داده شد بیش از ۵۱ درصد به پتروشیمی شیراز سهام داده شود و در مقابل مشارکت پتروشیمی پردیس و کرمانشاه هم اضافه شود تا  ظرفیت را به بیش از ۱/۵ تن افزایش دهیم .

وی افزود : این ظرفیت می تواند هم افزایش اشتغال را به همراه داشته باشد و  هم اینکه ظرفیت تولید را تا ۲ برابر افزایش دهد تا بخشی از آلام  مردم از جهت درخواست اشتغال تسکین یابد .